70/169 Arti et industriae Gedenkboek uitgegeven naar aanleiding van het vijf en twintig jarig bestaan der vereeniging en bevattende een verzameling van werken van Nederlandsche kunstnijverheid 1884 Arti et industriae. Gedenkboek uitgegeven naar aanleiding van het vijf en twintig-jarig bestaan der vereeniging en bevattende een verzameling van werken van Nederlandsche kunstnijverheid 1884-1909. Introd. K. Sluyterman. The Hague, Mouton & Co., n.d. (1910), (6),133,(4)p., 131 ills. (1 col.), orig. gilt cl., folio. - Fine copy. = With the errata leaf. Sluys, C. van der. Binnenhuiskunst. Over de ontwikkeling der vormen van meubels, metaalwerken, sierkunst, aardewerk, kunstnaaldwerk, weefsels, enz. Amst., Maatschappij voor goede en goedkope lectuur, 1921, 2 parts in 1 vol., VII,(1),116,(1); 172,(12 advert.)p., 211 ills., orig. gilt cl. - Text-p. browned as usual. Binding sl. foxed. = Interesting examples by H.P. BERLAGE, P. ZWART, J. V.D. BOSCH, T. NIEUWENHUIS and C. LEBEAU. AND 9 others, incl. small publications: J. DE JONG De nieuwe richting in de kunstnijverheid in Nederland. Schets eener geschiedenis der Nederlandsche kunstnijverheidsbeweging (Rott., 1929, plates, orig. hcl. w. dustwr., 4to); K. DE BAZEL and M. LAUWERIKS (ed.), Bouw- en Sierkunst. Year 1 and 2 (Haarlem, H. Kleinmann & Cie., 1898/ 1899, 2 parts in 1 vol., (tipped-in col.) plates, contemp. giltlettered hmor., folio. One plate loose); ARTI ET AMICITIAE (publ.), Tentoonstelling van Teekeningen vervaardigd door Leden der Maatschappij. Juni 1894 (orig. wr., sm. 8vo); VEREENIGING "VOOR DE KUNST" (publ.), Van 7-30 Mei Tenstoonstelling van Schilderijen, Teekeningen en Lithografiën van Th. van Hoijtema, S. Moulijn, F. Hart Nibbrig/ Tentoonstelling van Etsen, (...). Geopend van 19 Nov.-11 Dec. (1897/ 1898, 2 folding brochures, narrow 8vo) and A. MAK (publ.), Catalogus van Moderne Schilderijen en Aquarellen (...) collectie: Dr. J.F.S. Esser (...) Openbare Verkooping (...) 18 novermber en woensdag 19 november 1919 (Dordr./ Amst., 1919, plates, orig. wr., 4to).