Zdzislaw Nitka (b. 1962) Beuys i policja, 2010 r. olej/płótno, 50,3 x 65,4 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'Z. Nitka | "Beuys i policja", 2010' Absolwent ASP we Wrocławiu oraz Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Józefa Hałasa, u którego przyjmuje stanowisko asystenta. Debiut na wystawie "Ekspresja lat 80." BWA Sopot 1986. W 1997 założył z Jolantą Nitką Muzeum Ekspresjonistów w ich własnym domu. Obecnie pracownik ASP we Wrocławiu.