Histoire photographique et documentaire reconstituee chronologiquement a l'aide de cliches et de dessins publies par "L'Illustration" de 1914 a 1921. Edition augmentee de Documents Inedits et comprenant de Nombreuses Reproductions en Couleurs, ainsi qu'un Texte Sommaire constituant un veritable "Precis d'Histoire". T. 1-2. Paris 1922. L'Illustration. Folio, s. [4], 1311 (paginacja ciągła), [5], 33 tabl. z kolor. portretami w formie wklejek, liczne ilustr. w tekście i całostr. w tym kolor., 1 kolor. rozkładana mapa, opr. psk. wydawn. Stan dobry. Oprawa: jasnobrązowy psk., złoc. napisy i zdobienia na grzbiecie oraz na licu opr., niewielkie otarcia krawędzi oprawy. Obszerne dzieło zawierające dokumentalne zdjęcia z okresu I wojny światowej. Na kolor. wklejkach portrety czołowych dowódców. Jedna strona (w t. 2-gim) poświęcona Polsce i Marszałkowi J. Piłsudskiemu.