Auktionsarchiv: Los-Nr. 50

Stasys Eidrigevicius (b. 1949)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
30.000 PLN
ca. 9.237 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 50

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
30.000 PLN
ca. 9.237 $

Stasys Eidrigevicius (b. 1949) "Muzyka i mit", 1995 r. pastel/papier naklejony na płótno, 250 x 150 cm sygnowany i datowany p.d.: '7 november | Ostiense | Musica e Mito | Roma | 1995 | Stasys' WYSTAWIANY: "Conversazione fra Musica e Pittura" - wystawa Stasysa Eidrigeviciusa będąca częścią projektu "Progetto Musica '95", Dworzec kolejowy Ostiense, Rzym 04.-07.11.1995. „Gdy mowa o maskach, Stasys zwykle przypomina, że zaczął je robić w Stanach Zjednoczonych w połowie lat osiemdziesiątych XX w. pod wrażeniem masek północnoamerykańskich Indian. Aby uniknąć nieporozumień, trzeba zastrzec, że ta deklaracja dotyczy wyłącznie masek-obrazów i masek-rzeźb, które w jego sztuce często „schodzą” ze ścian galerii i stają się obiektem przestrzennym. Już maski – obrazy o kształtach powiększonych twarzy i głów zyskiwały nowe życie na przykład jako fotografowane ilustracje do książek (wielkie maski w drobnych rączkach małych wówczas dzieci artysty – Barbary, Justyny, Ignacego i innych ich rówieśników – zyskiwały teatralną ekspresję i przemieniały się w niepokojąco dziwne figury).” (Monika Kuc, 2010 r.) estymacja: 25 000 - 35 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 50
11.09.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 50
11.09.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600