Studium pejzażowe z chatą i drzewami, lata 70–80 XIX w.
olej, papier, płótno, 24 × 41.2 cm sygn. p. d.: Stanisław Witkiewicz Do obrazu dołączona ekspertyza Wacławy Milewskiej – kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie z 2001 roku.