Stanislaw Czajkowski (1878 - 1954) "Sądny dzień", (Święto Jom Kipur) 1914 r. olej/płótno, 85 x 137,5 cm sygnowany i datowany l. d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | KRAKÓW 1914'; na odwrocie dwie naklejki - jedna zachowana fragmentarycznie, druga z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie: '1914 Salon Wiosenny | Autor Czajkowski Stanisław | Dzieło Sądny dzień | Rodzaj ol Cena 1600 K.'; Obraz reprodukowany lub opisywany w: - Katalog Wystawy Jubileuszowej MCMXIV, I Salon Wiosenny, TPSP, Kraków 1914, s. 13, nr kat. 14 Obraz prezentowany na wystawie Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele, Muzeum w Radomiu, 1998 - 1999