Auktionsarchiv: Los-Nr. 459

Skrivskåp, delvis gustavianskt

Aufrufpreis
100 SEK
ca. 12 $
Zuschlagspreis:
1.300 SEK
ca. 158 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 459

Aufrufpreis
100 SEK
ca. 12 $
Zuschlagspreis:
1.300 SEK
ca. 158 $

Underdel från 1800-talets början med tre lådor och skrivklaff med inredning. Överdel omkring år 1900 med dubbla dörrar. Nycklar finns. Senare bemålat. Renoverat. Ett lås saknas. Färgslitage. (Höjd 223, bredd 111, djup 46)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 459
18.03.2018
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Schweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790

Auktionsarchiv: Los-Nr. 459
18.03.2018
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Schweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790