SIGVARD BERNADOTTE matta, Nessims Textilateljé 1950-tal, reliefflossa, signerad SB samt etikettmärkt UTFÖRD AV SIGVARD BERNADOTTE vid Nils Nessims Textilateljéer, 246 x 210 cm; jämnt slitage, smutsig, delvis skadade fransar