SALVADOR DALÍ Spanien 1904-1989 Vénus à la tête de rose Signerad och numrerad Dalí 59/99. Brons, höjd inklusive sockel 82 cm. Märkt i botten Dalí 1981 C. Signed and numbered. Bronze.