Rybacy na Morzu Północnym, ok. 1960 r.
olej, płyta, 65 × 115 cm, sygn. p. d.: Mokwa, na odwrocie opisany Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty Wystawiany: Marian Mokwa (1889–1987). Wierny morzu, Muzeum Narodowe w Gdańsku, 1998 Reprodukowany: Marian Mokwa (1889–1987). Wierny morzu, Gdańsk 1998, nr kat. 92, il. str. 58 Wojciech Zmorzyński, Marian Mokwa, malarstwo, Pelplin 2003, nr kat. 90., il. s. 134