ROY LICHTENSTEIN USA 1923-1997 Bull II Litografi och line cut på Arjomari papper, 1973. Signerad, daterad och numrerad rf Lichtenstein 73, 48/100. Ur sviten Bull Series. S. 68,6 x 89 cm. På baksidan: Blindstämpel. Stämpel Gemini G.E.L. / Los Angeles, Calif. Workshop nummer i blyerts: RL73 514 LITTERATUR: Corlett 117