Patryk Lutomski (b. 1973) Pochód, 2007 r. olej/płótno, 100 x 100 cm sygnowany p.d.: 'P. Lutomski' opisany na odwrociu: '"Pochód" 07 r. | Patryk Lutomski' Studiował na krakowskiej ASP. Przede wszystkim jest grafikiem, laureatem licznych nagród w tej dziedzinie, asystentem na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Malarstwem zajmował się zawsze, ale był to uboczny nurt twórczości, właściwie nie pokazywanej na wystawach. Inspiracje w dziecięcych bazgrołach odnalazł, kiedy sprzątając pracownię natrafił na "szkicownik" pięciolatka własnego autorstwa. To on natchnął go sposobem malowania, ale także tematyką. To co Lutomski robi, to poważne malarstwo, ale przyznaje, że często w trakcie malowania świetnie się bawi np. wtedy, kiedy obraz jest zapisem jakiejś gry, którą autor realnie prowadzi na płótnie, wcielając się w role kolejnych graczy.