Auktionsarchiv: Los-Nr. 1704

Pablo Casals (1876-1973). Verzameling van 36 brieven, 18 ansichtkaarten en 4 telegrammen

Auktion 08.06.2016
08.06.2016
Schätzpreis
2.200 €
ca. 2.470 $
Zuschlagspreis:
2.200 €
ca. 2.470 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 1704

Auktion 08.06.2016
08.06.2016
Schätzpreis
2.200 €
ca. 2.470 $
Zuschlagspreis:
2.200 €
ca. 2.470 $

Pablo Casals (1876-1973). Verzameling van 36 brieven, 18 ansichtkaarten en 4 telegrammen, alle gesigneerd, aan Monsieur et Madame (Arnold et Juliette) Van Buuren of alleen aan Madame Van Buuren en Franstalig (1x Engelstalig), de brieven gedateerd 1903-1906 en 1928-1935 en 25x met gefrankeerde en gestempelde enveloppen, adres (ook op de ansichtkaarten, gedateerd 1903-1906) Weesperzijde 106 of Grensstraat 14, Amsterdam, de telegrammen gedateerd 1904-1906. De ontvangers van de brieven zijn als joodse Amsterdammers in de tweede wereldoorlog gedeporteerd en omgekomen op 23 april 1943 in Sobibor, van hun in meerdere brieven genoemde kinderen Paul en Hedda is de plaats en datum van overlijden onbekend. Interessante en grote verzameling persoonlijke originele brieven van de grote cellist Pablo Casals (eigenlijk Pau Casals i Defilló) aan Julliete Van Buuren-Polak (1874-1943) en Arnold van Buuren (1873-1943). De brieven uit de eerste periode zijn verzonden vanuit Parijs (o.a. meerdere op blauw briefpapier met adres 20 Villa Molitor), New York, Den Haag, Berlijn, Londen, Brussel, Aken, Monte Carlo en Amsterdam, vaak op hotelbriefpapier. De vroegste brief (Parijs, 15 december 1903) handelt over een foto die Casals volgens belofte opstuurt (“aussi il me plait de vous l’offrir car elle est intime”), er zitten overigens drie kleine foto’s van Casals in de verzameling. Een andere brief, gedateerd 27 Januari 1904, gaat over de geboorte van zoon Paul van Buuren op 1 januari 1904. Weer een latere, gedateerd 27 juli 1905 gaat over dochter Hedda van Buuren, geboren op 26 juli 1905. Casals refereert in de volgende brieven zeer vaak aan de kinderen. De relatie tussen Casals en de Van Buuren’s is duidelijk zeer warm, bijvoorbeeld als hij in een brief (gedateerd Brussel, 20 december 1906) zijn bezoek aankondigt: “Chers Arnold et Juliette, c’est avec un coeur tremblant de joie que je viens vous annoncez mon arrivée à Amsterdam demain à 5 heures du soir, j’espère que vous avoir cette lettre un peu avant.” De brieven uit de latere periode zijn bijna alle verzonden vanuit Barcelona, 440 Avenida Alfonso XIII (of 440 Diagonal), deels op briefpapier Orquestra Pau Casals Barcelona. De ansichtkaarten zijn verzonden vanuit Parijs, Groningen, Brussel, Marseille, Baden-Baden, Venetië, San Sebastian, Brescia, en zijn alle voorzien van warme korte tekst en zijn naam (bijvoorbeeld “love from Pablo” of “votre Pablo”).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1704
08.06.2016
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1704
08.06.2016
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138