Auktionsarchiv: Los-Nr. 7

Monstfur (from 2006)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.600 PLN
ca. 818 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 7

Monstfur (from 2006)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.600 PLN
ca. 818 $

Monstfur (from 2006) EXTRA HOMELESS, dyptyk, 2013 r. akryl, szablon/płótno, 120 x 120 cm sygnowany l.d.: pieczęć autorska na odwrociu opisany: 'MONSTFUR | 2013' Monstfur - to artystyczny projekt powołany do życia w 2006 r. przez dwóch młodych artystów z Częstochowy, adeptów Wydziału Wychowania Plastycznego na AJD. W skład duetu wchodzą Bartłomiej Stypka (ur. 1983 r.) i Łukasz Gawron (1985 r.). Autorzy nie podpisują swoich prac. Od początku współpracy kreowana jest wirtualna postać - Monstfur, będąca połączeniem słowa „monster” i „potfur”. Ich podstawowym środkiem wyrazu jest szablon – licząca tysiące lat technika graficzna, która w kreacjach grupy spotyka się z nowoczesną technologią farb aerozolowych. Martyce szablonowe przygotowują ręcznie. Interesuje ich przede wszystkim realizacja na ulicy. Obok działań street-artowych, równolegle malują w pracowni. Stosują blachy, które znajdują np. na złomie. Wykorzystują zastane podłoża w ich naturalnym kształcie: tlenek żelaza, korozja, resztki liternictwa z blach informacyjnych, pozostałości po czymś, co już nie funkcjonuje. Udział w zbiorowej wystawie nagrodzonych i wyróżnionych uczestników IV Ogólnopolskiego Konkursu im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy „6 Światów”. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, 2011. Udział w pokonkursowej wystawie II Triennale Malarstwa na obraz o tematyce zwierzęcej ANIMALIS, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów, 2011. Indywidualna wystawa grafiki i malarstwa „LOW LIFE”, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 7
12.04.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 7
12.04.2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600