MARC CHAGALL after 1887-1985 La Tribu de Ruben Färglitografi tryckt på Arches, 1964, utförd av Charles Sorlier efter förlaga av Marc Chagall Signerad och numrerad Marc Chagall XXI/LXXV. Från sviten Douze Maquettes de Vitraux pour Jerusalem. I. 62 x 46 cm S. 74,5 x 52,5 cm Colour lithograph printed on Arches, 1967, by Charles Sorlier after Marc Chagall In good condition. LITERATURE Sorlier CS 12