Maciej Majewski (b. 1977) Vladimir Putin Śpiewa "Blueberry Hill", 2013 r. olej/płótno, 50 x 60 cm na odwrociu opisany: 'MACIEJ MAJEWSKI © 2013' Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wydziału Operatorskiego, kierunek; Realizacja Filmu Animowanego w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Scenarzysta i reżyser autorskich filmów animowanych, a także krótkich filmów poetyckich. Rysownik i autor muzyki do krótkich form filmowych i nie tylko. Jego animowany film "Uwaga! Złe Psy!" był pokazywany i nagradzany na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. OFAFA oraz Krakowski Festiwal Filmowy). Film "Pieska Odyseja 2006" znalazł się w programie festiwalu 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w lipcu 2012 r. W październiku tego samego roku, zrealizował film "Syrinx" na podstawie wiersza niemieckiego poety Norbert'a Hummelt'a w ramach polsko - niemieckich warsztatów na ZEBRA Poetry Film Festival w Berlinie.Obecnie pracuje nad serią "malarstwa jutjubowego", z którego pochodzi prezentowany na aukcji obraz.