LOTTA ANTONSSON född 1963 Take it as a man #6 Signerad på baksidan Lotta Antonsson. Unikt gelatinsilverfotografi, 100 x 100 cm. Utförd 1990 PROVENIENS Galleri Axel Mörner, Stockholm UTSTÄLLD Galleri Index, Fotograficentrum, Stockholm 1992 Störning, Riksutställningar, 1993 Fördomar, Helsingfors 1993 Fördomar, Tallin 1993 The Beauty and the Beast, vandringsutställning 1993: Norrtälje, Uddevalla, Västerås, Gävle LITTERATUR Eva Lotta Holm: Lotta Antonsson, Moderna Museets Vänners Bulletin 1993 Sven-Olof Wallenstein: Lotta Antonsson, Médiations, La Base, katalog 1994 Sven-Olof Wallenstein: Ingen lek utan allvar, Index, nummer 3-4, 1994