Katarzyna Oronska / Orno (b. 1984) Przeprowadzka, 2009 r. akryl/płótno, 70 x 100 cm sygnowany p.d.: 'K. OROŃSKA' na odwrociu sygnowany: 'K. ORNO OROŃSKA' Dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Nagrody: I miejsce, Muzeum Narodowe w Kielcach „Aforyzmy Rysowane”. Wystawy indywidualne: AKMERIS Kielce, „Mitteleuropa” Stockholm, „Vintage Curtains” Stockholm. Artystka inspiruje się głownie pytaniem o kondycję człowieka w odniesieniu do jego środowiska (konkretnego miasta czy grupy społecznej).