Katarzyna Jasnikowska-Adamiak (b. 1985) Powrót, 2013 r. olej/płótno, 80 x 100 cm na odwrociu opisany: 'KATARZYNA JAŚNIKOWSKA | "Powrót" | Luty 2013 rok | NR-136' Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Malarstwa ASP we Wrocławiu (2011). Artystka utożsamia swoje malarstwo z nurtem surrealizmu. Często sięga do motywów zaczerpniętych z rzeczywistości, które na płótnie zyskują nowy wymiar. Ważniejsze wystawy: 2003 - MCK w Legnicy (wystawa zbiorowa); 2010 - Altus Katowice (wystawa indywidualna); 2011 - Ratusz Miejski Lwówek Śląski (wystawa indywidualna).