KARL ISAKSON 1878-1922 Nature morte med blommor och frukter Olja på duk, 55 x 63,5 cm. Intygad på baksidan av Viggo Madsen och Aage Roose PROVENIENS Hovjägmästare G.A Hagemanns samling, Bjersjöholm UTSTÄLLD Konstföreningen, Köpenhamn 1955, nr 52