Premium-Seiten ohne Registrierung:

Auktionsarchiv: Los-Nr. 16

Josef Istler (1919-2000)

Auction 06.05.2021
06.05.2021
Aufrufpreis
120.000 CZK
ca. 5.579 $
Zuschlagspreis:
n. a.
Auktionsarchiv: Los-Nr. 16

Josef Istler (1919-2000)

Auction 06.05.2021
06.05.2021
Aufrufpreis
120.000 CZK
ca. 5.579 $
Zuschlagspreis:
n. a.
Beschreibung:

Bojiště
kombinovaná technika, papír, 1941, 23 x 36 cm, sign. PN Istler, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval jen po dobu jednoho roku u málo známého německého malíře Waltera Höfnera při jeho pobytu v Jugoslávii. Z počátku významně ovlivněn osobnostmi českého surrealismu, Karlem Teigem a Toyen, ovšem během jeho uměleckého vývoje lze spatřit také vliv umělců kolem Václava Zykmunda, z jejichž iniciativy posléze vznikla známá skupina Ra. Istler byl ovšem také členem skupiny Mánes, hnutí Phases, SČVG Hollar a zejména velmi výrazné na mezinárodním poli působící skupiny COBRA, což mu dopomohlo prosadit se také v rámci evropského kontextu. Později inspirován také díly V. Boudníka či M. Medka. Kromě zásadního vlivu surrealismu v jeho díle spatřujeme rovněž odraz umění imaginativního, umění českého artificialismu či díla M. Ernsta. V další poloze své tvorby tíhl k abstrakci, kde se nechal silně inspirovat tvorbou P. Klee
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 16
Auktion:
Datum:
06.05.2021
Auktionshaus:
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340
Beschreibung:

Bojiště
kombinovaná technika, papír, 1941, 23 x 36 cm, sign. PN Istler, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval jen po dobu jednoho roku u málo známého německého malíře Waltera Höfnera při jeho pobytu v Jugoslávii. Z počátku významně ovlivněn osobnostmi českého surrealismu, Karlem Teigem a Toyen, ovšem během jeho uměleckého vývoje lze spatřit také vliv umělců kolem Václava Zykmunda, z jejichž iniciativy posléze vznikla známá skupina Ra. Istler byl ovšem také členem skupiny Mánes, hnutí Phases, SČVG Hollar a zejména velmi výrazné na mezinárodním poli působící skupiny COBRA, což mu dopomohlo prosadit se také v rámci evropského kontextu. Později inspirován také díly V. Boudníka či M. Medka. Kromě zásadního vlivu surrealismu v jeho díle spatřujeme rovněž odraz umění imaginativního, umění českého artificialismu či díla M. Ernsta. V další poloze své tvorby tíhl k abstrakci, kde se nechal silně inspirovat tvorbou P. Klee
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 16
Auktion:
Datum:
06.05.2021
Auktionshaus:
Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Tschechische Republik
aukce@galerie-vltavin.cz
+420 224930340
LotSearch ausprobieren

Testen Sie LotSearch und seine Premium-Features 7 Tage - ohne Kosten!

  • Auktionssuche und Bieten
  • Preisdatenbank und Analysen
  • Individuelle automatische Suchaufträge
Jetzt einen Suchauftrag anlegen!

Lassen Sie sich automatisch über neue Objekte in kommenden Auktionen benachrichtigen.

Suchauftrag anlegen