JAN HÅFSTRÖM född 1937 Legenden Signerad och daterad Jan Håfström 2002. Akryl på pannå, 119 x 119 cm. UTSTÄLLD Dunkers Kulturhus, Helsingborg, "Nattens Industri", 13 december 2002 - 9 mars 2003. LITTERATUR Dunkers Kulturhus, red E. Lidman och M. Jensner, "Nattens Industri, Jan Håfström", 2002, avbildad i färg sid 21.