Auktionsarchiv: Los-Nr. 48

Iuvenalis Decimus Iunius. Opus... Cum figuris apte appositis . (Al colophon:) Venetiis: per Bernardinum de Bindonis, 1539

Schätzpreis
0 £
Zuschlagspreis:
260 £
ca. 323 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 48

Schätzpreis
0 £
Zuschlagspreis:
260 £
ca. 323 $

Iuvenalis Decimus Iunius . Opus. Interprete Ioanne Britannico viro eruditissimo. Una cum Jodoci Badii Ascensii familiaribus explanationibus. Cum figuris apte appositis . (Al colophon:) Venetiis: per Bernardinum de Bindonis, 1539. In-folio (mm 290x205). Carte [6], CXII. Frontespizio stampato in rosso e enro entro bordura xilografica, vignette xilografiche nel testo, capilettera incisi su legno. Margini del frontespizio anticamente rinforzati, carte D3 e D4 invertite, fascicolo N brunito, minimi lavori di tarlo marginali a poche carte. Legatura ottocentesca in mezza pelle con punte, piatti rivestiti in carta marmorizzata, titoli e fregi in oro al dorso. Al frontespizio nota di possesso cassata e altra nota 'Sextilius Marcucci'. Edit16 23135. Folio (290x205 mm). [6] leaves. CXII. Collation: +6 A-T8 V10. Title page printed in red and black into a woodcut frame, woodcut vignettes in the text, woodcut decorated initials. Margins of title page early reinforced, Inverted fols. D3 and D4, browning on quire N, few wormholes on some leaves. Nineteenth-century half-leather, marbled paper on the covers, gilt titles and tools on the spine. On title page ownership inscription and other note 'Sextilius Marcucci'.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 48
10.11.2016
Forum Auctions
4 Ingate Place
London, SW8 3NS
Großbritannien und Nordirland
info@forumauctions.co.uk
+44 (0) 20 7871 2640

Auktionsarchiv: Los-Nr. 48
10.11.2016
Forum Auctions
4 Ingate Place
London, SW8 3NS
Großbritannien und Nordirland
info@forumauctions.co.uk
+44 (0) 20 7871 2640