Ilona Herc (b. 1972) Bezwietrznie, 2013 r. akryl/płótno, 90 x 90 cm sygnowany p.d.: 'Ilona Herc 2013' na odwrociu opisany: 'ILONA HERC "BEZWIETRZNIE" | KRAKÓW 2013 | I.HERC' Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. W 1998 r. uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zygmunta Lisa. Wystawy indywidualne m.in. 1998 - Kultur Caffe- Darmstadt (Niemcy); 2000 - Galeria hotelu „ Elektor”- Kraków; 2001 - Schlossgarten Caffe &Gallery- Darmstadt (Niemcy); 2002 - „Malarstwo”, Galeria Miejska, Dębica; 2003 - „Malarstwo”, Galeria Anna Iglińska, Kraków; 2004 - „Zmienność”, Galeria Za Szafą”, Szczecin; 2007 – „Malarstwo”, Galeria Prezydencka, Szczecin; 2009 – „Malarstwo”, Galeria MCK, Mysłowice; 2010 – „Malarstwo”, Pałac Sztuki, Kraków oraz szereg wystaw zbiorowych.