Auktionsarchiv: Los-Nr. 129

Historie der jooden of Alle de werken.

Schätzpreis
150 €
ca. 162 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 129

Schätzpreis
150 €
ca. 162 $
Zuschlagspreis:

(Antiquité, Judaïca) -   - JOSEPHUS, Flavius.-   Historie der jooden of Alle de werken. T' AMSTERDAM,  MARTEN  SCHAGEN,   1736 [- 1737]. 3 stukken in 2 vol. in-4° : gegraveerde titel-xx-[2]-851 [i.e. 835], [2]-viii-478 [i.e. 496]-[24], [2]-238-[4] pp.; 5 pl. (mispagineringen, roestvlekjes passim, wormgaatje in eerste bladen in vol. 1 en eerste bladen en kaart in vol. 2, herkomststempel op verso van de titels en p. 105 in vol. 1 en 2). Eigentijdse wapenbanden : leder, platten met goudgestempelde wapenschilden, platranden met goudstempeling, goudgestempelde ruggen met ribben en titelschilden, gesprenkelde sneden (slijtage aan plathoeken en kapitalen, ruggen en scharnieren licht beschadigd, herkomststempels op schutbladen). Vertaling van de werken van de Joodse historicus Flavius Josephus (c. 37-100) door Willem Séwel (1ste uitg. in f° : 1732). Herziene editie op basis van de originele Griekse tekst door Sigebert Haverkamp. Geïllustreerd met een gegraveerde titel door Jan Caspar Philips naar Jan Luyken een portret van de auteur door Philips, 129 religieuze prenten in de tekst van Jan en Casper Luyken en 5 uitslaande platen : 1 kaart van Palestina, 1 kaart van de vier belangrijke monarchiëen (Assyrië, Perzië, Griekenland en Rome), 1 plan van Jeruzalem, 1 plattegrond en 1 doorzicht van de Tempel. # Poortman, Bijbel en Prent II-244/245; # niet in Klaversma en Hannema (vermeldt enkel de 4°-uitgave bij Bosch). Herkomst : Hertog Prosper-Louis van Arenberg (1785-1861) (ex-libris en supra-libros; # de Jonghe d'Ardoye 645). -- Traduction de cette histoire antique des juifs illustrée d'1 titre gravé, 1 portrait, 5 planches dépliantes et 129 in texto par les frères Luyken. Plein veau armorié de l'ép. (pet. défauts, rel us.).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 129
17.03.2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

Auktionsarchiv: Los-Nr. 129
17.03.2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332