Auktionsarchiv: Los-Nr. 345

(Histoire naturelle & Minéralogie) - Ens. 38 volumes - HOUTTUYN, Martinus.- Natuurlyke historie of uitvoerige beschryving der dieren, planten en mineraalen, volgens het samenstel van den Heer Linnaeus. Met naauwkeurige afbeeldingen. Amsterdam, F. Hou...

Auction 20.06.2017
20.06.2017
Schätzpreis
5.000 € - 6.000 €
ca. 5.599 $ - 6.719 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 345

Auction 20.06.2017
20.06.2017
Schätzpreis
5.000 € - 6.000 €
ca. 5.599 $ - 6.719 $
Zuschlagspreis:

(Histoire naturelle & Minéralogie) - Ens. 38 volumes - HOUTTUYN, Martinus.- Natuurlyke historie of uitvoerige beschryving der dieren, planten en mineraalen, volgens het samenstel van den Heer Linnaeus. Met naauwkeurige afbeeldingen. Amsterdam, F. Houttuyn, J. van der Brurgh & Zoon, 1761-1785. 37 vol. in-8° : 296 ingekleurde platen (enkele bladen licht gebruind, bleke vlek bovenaan enkele bladen van vol. II, kleine roestvlekjes in vol. VIII). Eigentijdse banden : halfleder met hoeken, gladde rug met titel- en nummerschilden (goede alg. toestand, kleine restauraties aan kapitalen en aan scharnieren, gebreken aan enkele titelschildjes, laatste vol. omgekeerd ingebonden). ENIGE UITGAVE van deze Nederlandstalige bewerking door de natuurkundige en uitgever Houttuyn (1720-1798) van de magistrale en allesomvattende classificatie van de volledige natuurlijke wereld door Carl von Linné of Linnaeus (1707-1778), befaamd zweeds naturalist en vader van de moderne taxinomie. Het werk is onderverdeeld in 3 klassen : (1). Dieren (18 "stukken" of vol., 143 platen); (2). Planten (14 vol., 105 pln) en (3). Mineralen (5 vol. en 48 pln). Zeldzaam volledig exemplaar van dit reusachtige werk, gepubliceerd over een tijdsspanne van 24 jaren, geïllustreerd met 296 PRACHTIG INGEKLEURDE uitslaande koperplaten door J. C. Sepp (1739-1811) en voorzien van een 25-tal tafels of indices. # Nissen ZBI 2011. BIJGEVOEGD : BODDAERT, P.- Kort begrip van het zamenstel der natuur, van den heer C. Linnaeus, met zeer veele zoorten vermeerdert. Amsterdam, D. Schuurman, 1783. In-8°, zelfde band. Overzichtelijke samenvatting van Houttuyn's publicatie in 1 volume. ¶ Édition originale et unique de ce remaniement en néerlandais de la classification de Linné par le naturaliste hollandais Martin Houttuyn et publication monumentale divisée en 3 parties (zoologie, botanique et minéralogie) renfermant un total de 296 CUIVRES REHAUSSÉS de couleurs sur planches hors texte. Demi-veau de l'ép. (pet. défauts). JOINT : 1 volume par Boddaert (1730-176) donnant un synopsis de l'ouvrage de Houttuyn. Reliure identique. Drouotlive.com Read more

Auktionsarchiv: Los-Nr. 345
20.06.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

Auktionsarchiv: Los-Nr. 345
20.06.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332