Helene Schjerfbeck
1862-1946
Helene Schjerfbeck, "Linneor".
Ej signerad. Utförd 1886. Olja på duk 20x35 cm.
Helene Schjerfbeck, "Twinflowers".
Not signed. Executed in 1886. Oil on canvas 20x35 cm.
Helene Schjerfbeck
1862-1946