GERT MARCUS 1914-2008 Utan titel Signerad och daterad GM 1971. Polerad carraramarmor, 30 x 35 x 17 cm. Signed and dated. Polished Carrara marble. UTSTÄLLD/EXHIBITED Gert Marcus, Konstakademien, Stockholm 2013