Filip Gruszczynski (b. 1978) Zwiezda i łzy, 2012 r. olej/płótno, 80 x 120 cm sygnowany p.d.: 'filippo III 2012' na odwrociu opisany: 'zwiezda i łzy | filippo III 2012' Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki. Wystawy indywidualne: 2003, 2005, 2007, 2009 – Nadarzyński Ośrodek Kultury, 2006, 2007 – Urząd gminy Ochota, 2007 – KluboGaleria w Warszawie, 2009 – Bemowskie Centrum Kultury (Artbem). Od najmłodszych lat interesował się rysowaniem, malowaniem, rzeźbieniem. Po latach rozwijania swojej pasji, malarstwo i rysunek wyłoniły się na plan pierwszy. Artysta pełen pasji i pozytywnej energii. Inspirację do swoich obrazów czerpie z wyobraźni.