Erno Erb (1878 - 1943) KWIATY akwarela/papier, 24 x 33 cm (w świetle passe - partout) sygnowany p. d.: 'E. Erb' BIOGRAM: Całe życie mieszkał i tworzył we Lwowie oraz przez dłuższy okres w Truskawcu. Najczęściej malował kompozycje olejne o bogatej fakturze. Ulubionymi tematami artysty był scenki rodzajowe z życia miasta: przekupki sprzedające kwiaty na targu, typy chłopów ukraińskich i Żydów oraz martwe natury i portrety.