Erich Kubierschky (1854 Frankenstein/Schlesien - 1944 Eching/Ammersee) Berglandschaft mit See Öl/Malkarton. R. u. sign. u. dat. 1903. 20,5 cm x 30,5 cm. Rahmen. Oil on cardboard. Signed and dated 1903.