Elsa Gullberg
sannolikt, matta, rölakan, ca 234 x 183 cm, osignerad.
Sverige, 1940-tal. Polykromt rombiskt mönster.
probably, a carpet, flat weave, ca 234 x 183 cm, unsigned.
Sweden the 1940's. A polychrome diamond shaped pattern.
Elsa Gullberg