WEIß (H)/VVS-VS in WG 18K. LxB: ca. 4,2x2,7 cm. 20.Jh. Minim. Tragespuren. Brooch, diamonds totalling c. 0.8 ct WHITE (H)/VVS-VS, 18K gold. LxW: c. 4.2x2.7 cm. 20th cent. Minor signs of wear.