Daria Rozmarynowicz (b. 1966) Motyw szary, 2009 r. technika mieszana/płótno, akryl, collage, 60 x 80 cm sygn. p.d.: 'Rozmarynowicz' opisany na odwrociu: 'DARIA ROZMARYNOWICZ | MOTYW SZARY | 2009' W latach 1987–1992 studiowała na ASP w Krakowie, filia – Wydział Grafiki w Katowicach. Maluje cyklami, seriami, tworzy konsekwentnie i autonomicznie. Początkowy okres (koniec lat 90) wynikającego z własnej percepcji pejzażu malarstwa nieprzedstawiającego został przełamany zbliżeniem do przedmiotu, zainteresowaniem realistyczną reprezentacją. Artystka wypowiada się w medium malarskim, postrzeganym jako anachroniczne w stosunku do fotografii czy dokumentacji video, stawia na warsztat i obserwację jako narzędzia i środki przekazu.