Daria Rozmarynowicz (b. 1966) Dziewczyna w żółtym, 2011 r. akryl/płótno, 100 x 80 cm sygnowany p.d.: 'Rozmarynowicz' sygnowany na odwrociu: 'Daria Rozmarynowicz' W latach 1987–1992 studiowała na ASP w Krakowie, filia – Wydział Grafiki w Katowicach. Maluje cyklami, seriami, tworzy konsekwentnie i autonomicznie. Początkowy okres (koniec lat 90) wynikającego z własnej percepcji pejzażu malarstwa nieprzedstawiającego został przełamany zbliżeniem do przedmiotu, zainteresowaniem realistyczną reprezentacją.