Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Daria Rozmarynowicz (b. 1966)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
750 PLN
ca. 229 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 4

Daria Rozmarynowicz (b. 1966)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
750 PLN
ca. 229 $

Daria Rozmarynowicz (b. 1966) Z cyklu "Obiekty pożądania", Nescafe, 2011 r. akryl/płótno, 100 x 80 cm sygnowany p.d.: 'Rozmarynowicz' na odwrociu opisany Mieszka i pracuje w Katowicach. W latach 1987–1992 studiowała na ASP w Krakowie, filia – Wydział Grafiki w Katowicach. Daria Rozmarynowicz maluje cyklami, seriami, tworzy konsekwentnie i autonomicznie. Początkowy okres (koniec lat 90-tych) wynikający z własnej percepcji pejzażu malarstwa nieprzedstawiającego (efekt studiów w pracowni Andrzeja Seweryna Kowalskiego, członka II Grupy Krakowskiej) został przełamany zbliżeniem do przedmiotu, zainteresowaniem realistyczną reprezentacją. Artystka wypowiada się w medium malarskim, postrzeganym jako anachroniczne w stosunku do fotografii czy dokumentacji video. Stawia na warsztat i obserwację jako narzędzie i środek przekazu. Akademicka precyzja, która cechuje jej sztukę, jest świadomym wyborem, rodzajem artystycznego rachunku sumienia. W tym przypadku samo działanie, malowanie, budowanie poszczególnych obrazów jak również całych cykli jest istotne, a narzucona forma determinuje treść. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego oraz Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej - Znaki Czasu.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 4
24.11.2011
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600