Conrad Felixmüller (1897 Dresden - 1977 Berlin) "Selbstbildnis mit Frau (II) ". Originaltitel Holzschnitt/Japan, 1964. Sign., dat. (19)64; Probedruck, nummeriert 8/8. Wvz. Söhn 606. 34 cm x 45,5 cm. Rahmen. (167065) Woodcut on Japanese paper, 1964. Signed and dated. Trial proof, numbered 8/8.