CIAMPINI Joannis Vetera Monimentat, in quibus praecipuè musiva opera sacrarum, profanarumque aedium structura, ac nonnulli antiqui ritus, dissertationibus, iconibusque illustrantur. Pars Prima. Rome, J. J. Komarek 1690, in-folio de xx-276-xxii pp. avec un frontispice gravé et 77 planches hors texte dont certaines dépliantes. Relié d'époque plein veau brun, coiffes usées, petites fente au npied d'un mors, sino bon ex.