Objektsbeskrivning BENGT LINDSTRÖM 1925-2008 Hedna-natt Signerad Lindström. Olja på duk, 61 x 50 cm. Utförd 1973 PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, sent 1970-tal (inropad av nuvarande ägares fader)