Auktionsarchiv: Los-Nr. 279

(Belgique, Politique) - JOTTRAND, Lucien (1804-1877).- Autografe en gesigneerde brief aan de opsteller van het Vlaamse weekblad “De Verbroedering”. Sint-Joost-ten-Noode, 8 Januari 1861.

Auction 10.10.2017
10.10.2017
Schätzpreis
100 € - 120 €
ca. 118 $ - 141 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 279

Auction 10.10.2017
10.10.2017
Schätzpreis
100 € - 120 €
ca. 118 $ - 141 $
Zuschlagspreis:

3 pp. in-8°. Vraagt rechtzetting naar aanleiding van een artikel van 1 januari 1861 verschenen in "De Verbroedering" waarin Ferdinand Augustijn Snellaert (1809-1872), bij de viering van de Gentse hoogleraar Jacob Frans Heremans (1825-1884), wordt geciteerd verwijzend naar Jottrand met de woorden "Mannen die de Belgische Omwenteling hielpen volvoeren koomen nu openlijk zeggen dat het jammer is dat Noord en Zuid in 1830 zijn gescheiden, zoo hoorden wij daar een brief van den heer Jottrand die overtuigd is van het kwaad dat hij zelf heeft gesticht". Jottrand was een Waals advocaat, pleiter te Brussel, politicus, Vlaamsgezind en verdediger van de "Heel-Nederlandse zaak". Hij was lid geweest van het Nationaal Congres en samen met Éduard Ducpétiaux, ontwerper van de Belgische driekleur. ¶ Lettre autogr. signée de Lucien Jottrand, avocat à Bruxelles et politicien, défenseur de la cause flamande et d'une union politique belgo-hollandaise. Il demande une rectification suite à un article paru dans la périodique "De Verbroedering" dans lequel il est cité par F.A. Snellaert.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 279
10.10.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

Auktionsarchiv: Los-Nr. 279
10.10.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332