Auli Gellii noctes atticae cum notis et emendationibus Joannis frederici Gronovii. Lug. Batavorum, apud Ioannem de Vivié, 1687 ; in-8 vélin ivoire (Reliure de l'époque). Frontispice gravé, rousseurs. - MARTIAL. M. Valerii Martialis Epigrammata, paraphrasi et notis variorum selectissimis, ad usum serenissimi Delphini, interpretatus est Vincentius COLLESSO. Amstelaedami, Apud G. Gallet, 1701 ; in-8 vélin ivoire, dos lisse portant le titre calligraphié (Reliure de l'époque) 23 planches de médailles gravées sur cuivre, chacune à 6 figures. A la fin M. Val. Martialis Epigrammata Obscoena. (2)