Auktionsarchiv: Los-Nr. 329

(Antiquité) - LIPSE, Juste.- Recueil factice de 6 ouvrages en latin. Antverpiae, ex officina Plantiniana [EOP, éd. div.], d.div.

Auction 10.10.2017
10.10.2017
Schätzpreis
300 € - 400 €
ca. 354 $ - 472 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 329

Auction 10.10.2017
10.10.2017
Schätzpreis
300 € - 400 €
ca. 354 $ - 472 $
Zuschlagspreis:

In-4° (mouill. intermittentes, ff. +/- brunis, qqs taches). Rel. de l'époque : plein vélin, étiq. ms. sur le dos lisse (sali, qqs taches). Éditions tirées entre +/-700 à +/- 1000 ex., chacune avec vign. de titre et marque d'imprimeur in fine. (1). Admiranda, sive, De magnitudine romana libri quatuor. Editio ultima. EOP Balthasaris Moreti, 1630. 223-[7] pp. # BB III-894.-- (2). De amphitheatro liber. In qua forma ipsa Loci expressa, & ratio spectandi. Cum aeneis figuris. Editio ultima. EOP apud Balthasarem Moretum, & viduam Ioannis Moreti, & Io. Meursium, 1621. 77-[6] pp.; 2 h.-t. dépliants, 5 pleines pages et 1 grand in texto (arènes, amphithéâtres dont Colisée). # BB III-899.-- (3). De vesta et vestalibus syntagma. Tertia editio [...]. Id., 1621. [8]-59-[4] pp.; 1 pl. page et plusieurs in texto. # BB III-1080/1081.-- (4). De cruce libri tres [...]. Editio ultima, serio castigata. EOP Balthasaris Moreti, 1629. 96-[7] pp.; 18 in texto et 1 pl. page; # BB III-922/923.-- (5). De recta pronunciatione latinae linguae dialogus. Editio ultima. EOP apud Balthasarem Moretum, & viduam Ioannis Moreti, & Io. Meursium, 1628. 66-[13] pp. # BB III-1063.-- (6). De Constantia libri duo [...]. Ultima editio. EOP apud viduam & filios Io. Moreti, 1615. [16]-86-[9] pp. # BB-909.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 329
10.10.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

Auktionsarchiv: Los-Nr. 329
10.10.2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgien
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332