Album amicorum met 39 handgeschreven bijdragen in pen, grotendeels gedateerd Leiden 1796-1798 (één los toegevoegde bijdrage gedateerd 1811) en ca. 85 onbeschreven bladen, fraai gebonden door de "Paupers Orphanage Bindery" (Leiden, 1787-1808) in contemporain verguld rood marokijn met naam en jaartal op voorplat, alle sneden verguld, oblong 8vo (12,3 x 19,5 cm.) (sporen van onzorgvuldig gemaakt wrijfsel op voorplat). Voor de band: zie Storm van Leeuwen, Dutch decorated bookbinding in the eighteenth century, deel IIA, p. 382-387. Fraai gebonden album, waarbij een groot deel van de bijdragen is voorzien van een door ons niet getraceerd pentagram omringd door de letters F., L., F., S., A. en Ph. en enkele met een driehoek met de woorden La Vertue (binnen driehoek) en Sans Autre Guide of andere tekst (langs zijden), misschien symbolen van Leidse vrijmetselaarsloges. Met bijdragen van o.a. [zie ook het vorige lot!] B. en C.H. Donker Curtius, J. en A. Schouten, J.F. van der Meersch, P. Verhagen Metman, G. Hollaer van Gote, W.R. Schultens, N.G. en G.D. Wijckerheld Bisdom, J.C. van de Kasteele, C.A. en W. Leemans, H. Wassenbergh, S.H. Beelaerts, J. Douw Loke, D.J.R. Jordens, N.J.A.C. Hoffmann, Ab. Lens, P.J. de Fremery, D. Dylius, I. Bierens de Wilde, B. Dobbelaer de Wind, J. Dyserinck Dekker, D.F. en A. Berrange, H. Gomarus, Jan Duyvens en H.W. Tydeman.