Zbigniew Porebski (b. 1964) Żuraw na tle zachodzącego słońca olej/płótno, 114 x 90 cm na odwrociu opisany na blejtramie: 'ŻURAW NA TLE ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA Z. PORĘBSKI "ŻURAW", OL. PŁ. 114 x 90' Ukończył studium reklamy w Warszawie. Studia magisterskie w Instytucie Edukacji Plastycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dyplom z malarstwa uzyskał w 2004 r. Tworzy w dziedzinie malarstwa sztalugowego i rysunku oraz grafiki komputerowej i fotografii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Bierze udział w plenerach malarskich, także międzynarodowych. Transponuje – jak sam mówi - swoje przeżycia i emocje z nimi związane na język geometrii. Czynnikiem istotnym w jego malarstwie jest posługiwanie się kontrastowym kolorem np. żółcienią i czerwienią, fioletem i błękitem. Barwy w tym malarstwie są ujarzmione, ujęte w zdecydowane ramy kolorów i zgeometryzowanych kształtów, co jednak nie przeszkadza w przekazywaniu niezwykłej energii i dynamiki emanującej z jego obrazów. Estymacja: 3 000 - 4 000