Auktionsarchiv: Los-Nr. 52

Zbigniew Porebski (b. 1964)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.600 PLN
ca. 525 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 52

Zbigniew Porebski (b. 1964)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
1.600 PLN
ca. 525 $

Zbigniew Porebski (b. 1964) Żuraw na tle zachodzącego słońca olej/płótno, 114 x 90 cm na odwrociu opisany na blejtramie: 'ŻURAW NA TLE ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA Z. PORĘBSKI "ŻURAW", OL. PŁ. 114 x 90' Ukończył studium reklamy w Warszawie. Studia magisterskie w Instytucie Edukacji Plastycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dyplom z malarstwa uzyskał w 2004 r. Tworzy w dziedzinie malarstwa sztalugowego i rysunku oraz grafiki komputerowej i fotografii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Bierze udział w plenerach malarskich, także międzynarodowych. Transponuje – jak sam mówi - swoje przeżycia i emocje z nimi związane na język geometrii. Czynnikiem istotnym w jego malarstwie jest posługiwanie się kontrastowym kolorem np. żółcienią i czerwienią, fioletem i błękitem. Barwy w tym malarstwie są ujarzmione, ujęte w zdecydowane ramy kolorów i zgeometryzowanych kształtów, co jednak nie przeszkadza w przekazywaniu niezwykłej energii i dynamiki emanującej z jego obrazów. Estymacja: 3 000 - 4 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 52
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 52
24.06.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600