Contemporary Polish Art, 24 June 2014, 19:00

Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
[email protected] · +48 (0)22 1636600

Datum der Auktion: 24.06.2014

Zurück

Bild
Paulina Olowska (b. 1976)

Paulina Olowska (b. 1976) Bez tytułu, 1999 r. olej/płótno, 143 x 143 cm na odwrociu opisany: 'Paulina Ołowska | 1999' Studiowała na Wydziale Wideo i Malarstwa w The Art Institute of Chicago (1994-1996) oraz na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (1996-1998), gdzie uzyskała dyplom w

Los #: 1

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Aneta Grzeszykowska and Jan Smaga (b. 1974)

Aneta Grzeszykowska and Jan Smaga (b. 1974) Lazurowa 2a/6 z serii 'Plan', ed. 6/7, 2003 r. lambda print/dibond, 193 x 171 cm na odwrociu opisany na jednej z płyt: 'PLAN | LAZUROWA 2A/6 | 2003 | ed. 6/7 | Aneta Grzeszykowska | JAN SMAGA' Oboje ukończyli Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w

Los #: 2

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Laura Pawela (b. 1977)

Laura Pawela (b. 1977) It doesn't matter, 2005 r. akwarela/płótno/karton, 18,7 x 26,5 cm W latach 1997-2000 odbyła studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, które ukończyła dyplomem licencjackim. Od 1999 r. studiowała rzeźbę w ASP we Wrocławiu. Dyplom w pracowni prof. Leona Podsiadłego

Los #: 3

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Wojtek Bakowski (b. 1979)

Wojtek Bakowski (b. 1979) Żółty człowiek zżera popielniczkę (...), 2008 r. fotografia barwna/papier fotograficzny (9 x 14 cm) naklejona na papier, 29 x 20 cm (całość) sygnowana i datowana p.g. monogramem u dołu opisana Absolwent ASP w Poznaniu. W 2005 uzyskał dyplom w zakresie audioperformance w

Los #: 5

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Zdzislaw Nitka (b. 1962)

Zdzislaw Nitka (b. 1962) Sceny dzienne, 2007 r. olej/płótno, 80 x 100 cm sygnowany p.d.: 'Z. Nitka '07' na odwrociu opisany: 'Z. Nitka | "Sceny dzienne", 2007' Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Józefa Hałasa, u

Los #: 6

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Basia Banda (b. 1980)

Basia Banda (b. 1980) Bez tytułu, 2006 r. technika mieszana/płótno, 50 x 60 cm na odwrociu opisany: 'Marzec 2006 | B. BAŃDA' Ukończyła Malarstwo na ASP w Poznaniu (2006), w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Popularność zaczęła zdobywać jeszcze w trakcie

Los #: 7

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Radek Szlaga (b. 1979)

Radek Szlaga (b. 1979) Kompozycja pt.: ''Czerwoną kredką na niebiesko" technika mieszana/kartka w kratkę, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout) Malarz, rysownik, autor książek artystycznych i instalacji. W 2005 ukończył ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Jerzego Kałuckiego

Los #: 8

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Ivo Nikic (b. 1974)

Ivo Nikic (b. 1974) Żubr, 2009 r. akryl/płótno, 130 x 97 cm na odwrociu opisany: 'IVO NIKIĆ | "ŻUBR" | 2009.' Dyplom w 2003 r. na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego, aneks w pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem prof. Mirosława

Los #: 9

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Norman Leto (b. 1980)

Norman Leto (b. 1980) Pociąg, 2009 r. olej/płyta, 58 x 118 cm na odwrociu opisany: 'NORMAN | POCIĄG | 09' Artysta, samouk z dziedziny video i nowych mediów. Na przełomie 2010 r. i 2011 r. nazwisko Normana Leto znalazło się na pozycji nr 2 z 230 możliwych w rankingu młodych artystów ‘Kompas Młodej

Los #: 10

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Rafal Bujnowski (b. 1974)

Rafal Bujnowski (b. 1974) M-1, 1/5, 2001 r. linoryt/papier, 49 x 68 cm u dołu opisany: '1/5 / linoryt / M -1/ Bujnowski / 2001' Malarz, grafik, ostatnio także artysta posługujący się wideo. W latach 1993-1995 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie w latach 1995-2000

Los #: 11

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Wilhelm Sasnal (b. 1972)

Wilhelm Sasnal (b. 1972) Untitled, ed. 83/100, 2011 r. linoryt/papier, 53 x 43 cm u dołu opisany: 'UNTITLED 83/100 [sygnatura] 2011' wraz z grafiką album 'Wilhelm Sasnal' z limitowanej edycji, również numerowany (83/100) i sygnowany przez artystę oraz oryginalna teczka na grafikę Studiował na

Los #: 13

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Wilhelm Sasnal (b. 1972)

Wilhelm Sasnal (b. 1972) Bez tytułu (Caspar), 2002 r. tusz/papier, 30 x 41 cm (w świetle oprawy) Studiował na Wydziale Architektury Politechniki w Krakowie (1992-1994), a następnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1994-1999), gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof

Los #: 14

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Andrzej Tobis (b. 1970)

Andrzej Tobis (b. 1970) Powrótaty 2003 r. olej/płótno, 180 x 130 cm Urodzony w 1970 roku, absolwent katowickiego wydziału ASP w Krakowie. Znany jest przede wszystkim jako malarz posługujący się tradycyjnymi metodami. Andrzej Tobis postanowił zrekonstruować ilustrowany słownik polsko-niemiecki

Los #: 15

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Peter Fuss (b. 1972)

Peter Fuss (b. 1972) Jesus Ch., 2008 r. akryl/płótno, 40 x 40 cm na odwrociu opisany: '2008 FUSS' Pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu. Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często

Los #: 16

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Mateusz Szczypinski (b. 1984)

Mateusz Szczypinski (b. 1984) Bez tytułu, 2011 r. olej/płótno, 60 x 60 cm na odwrociu opisany: 'Szczypiński [monogram] | 2011' Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009) oraz malarstwo na ASP w Krakowie (2012). Współpracuje z galerią lokal_30 w Warszawie. Mieszka i pracuje w

Los #: 17

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
ARTCUBE

ARTCUBE 23 x 30 cm zestaw 12 kostek wytworzonych technikami drukarskimi na tworzywie sztucznym, zaprojektowanych przez 12 artystów z różnych dziedzin sztuki każda kostek sygnowana przez artystów (wewnątrz pudełka): 1. Kuba Bakowski, 2. Karol Radziszewski, 3. Katarzyna Górna, 4. Marzena Nowak, 5

Los #: 18

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Katarzyna Gorna (b. 1968)

Katarzyna Gorna (b. 1968) Z cyklu 'Happy Birthday', 2005 r. wydruk pigmentowy/pianka, 18 x 151 cm W latach 1989-1994 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, gdzie uzyskała dyplom. W jej twórczości dominują wątki ciała jako magazynu

Los #: 19

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Magdalena Moskwa (b. 1967)

Magdalena Moskwa (b. 1967) Bez tytułu, 2001 r. olej/płótno, 82 x 65 cm sygnowany: 'M. Moskwa.' na odwrociu opisany: 'MOSKWA - ŁÓDŻ | 2001 r' Studiowała w PWSSP w Łodzi. Dyplom obroniła w 1996 z malarstwa u prof. M. Wagnera i w pracowni druku dekoracyjnego prof. M. Zielińskiej. W 1995 otrzymała II

Los #: 21

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Przemyslaw Matecki (b. 1976)

Przemyslaw Matecki (b. 1976) Dziewczyna z trójkątami, 2007 r. olej, papier/płótno, 51 x 41 cm na odwrociu opisany: ‘P. MATECKI | ‘’DZIEWCZYNA | Z TRÓJKĄTAMI’’ | 2007’ 1997-2002: studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze. Pomysłodawca i założyciel Pracowni

Los #: 22

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Gosia Kosiec (b. 1975)

Gosia Kosiec (b. 1975) Mutacja, 2014 r. olej/płótno, 100 x 120 cm sygnowany p.d.: 'KOSIEC' na odwrociu opisany: 'MAŁGORZATA | KOSIEC | MUTACJA | 2014' W 2000 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998). Finalistka

Los #: 23

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Twozywo (1995 - 2011)

Twozywo (1995 - 2011) Pozór dozór, 2007 r. szablon/blacha, 50 x 50 cm odbitka autorska Grupa Twożywo założona została przez trzech młodych malarzy: Krzysztofa Sidorka, Mariusza Liebela i Roberta Czajkę. Artystów interesuje przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej

Los #: 24

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Twozywo (1995 - 2011)

Twozywo (1995 - 2011) Sam na sam, 2002 r. akryl/papier, 98 x 69 cm Grupa Twożywo założona została przez trzech młodych malarzy: Krzysztofa Sidorka, Mariusza Liebela i Roberta Czajkę. Artystów interesuje przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Metody i media, jakimi

Los #: 25

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Gossia Zielaskowska (b. 1983)

Gossia Zielaskowska (b. 1983) Green map, 2014 r. akryl/płótno, 90 x90 cm na odwrociu opisany: '"Green map" Gossia Zielaskowska 2014' Absolwentka Malarstwa poznańskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. T. Siwińskiego uzyskała w 2009 r. Równolegle studiowała fotografię na macierzystej

Los #: 26

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Beata Ewa Bialecka (b. 1966)

Beata Ewa Bialecka (b. 1966) Matka z dzieckiem, 2006 r. olej/płótno, 100,5 x 100,5 cm sygnowany p.d. i p.śr.: 'B.E. Białecka '06' na odwrociu sygnowany i datowany: 'MAGDA | B. E. Białecka | 2006 olej, płótno' Ukończyła Wydział Malarstwa Sztalugowego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach

Los #: 27

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Sepe (ur. 1982 r., Warszawa)

Sepe (ur. 1982 r., Warszawa) Złotouści, 2014 r. technika mieszana/płótno, 160 x 100 cm na odwrociu opisany: 'sepe | 2014' Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi (dyplom w 2008 r. pod kierunkiem prof. S. Iwańskiego) oraz Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Od 1996

Los #: 28

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Chazme718 (ur.1980 r., Laufen w Szwajcarii)

Chazme718 (ur.1980 r., Laufen w Szwajcarii) MEGAPOLIS: Family, 2014 r. technika mieszana/płótno, 150 x 100 cm sygnowany p.d.: 'CHA | ZME | 718' na odwrociu znak autorski Od połowy lat 90 malował graffiti w takich składach jak UOP, HND, KSA, KTR czy MIAMI VICE. Jest absolwentem Wydziału Architektury

Los #: 29

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Slawomir Toman (b. 1966)

Slawomir Toman (b. 1966) Bez tytułu, 2004 r. olej/płótno, 60 x 60 cm na odwrociu opisany: ‘TOMAN’S ‘’BEZ TYTUŁU’’ | OLEJ NA PŁÓTNIE | 60 x 60 cm’ Studiował w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Mariii Skłodowskiej-Curie w Lublinie (1986-1987) oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk

Los #: 30

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Aleksander Roszkowski (b. 1961)

Aleksander Roszkowski (b. 1961) Kwadraty, 2013 r. olej/płótno, 100 x 100 cm na odwrociu opisany: 'ALEKSANDER | ROSZKOWSKI | 1030 | "KWADRATY" | VII 2013' W roku 1985 ukończył warszawską ASP, gdzie studiował pod kierunkiem J. Sienickiego i Z. Gostomskiego. Uważany jest za przedstawiciela

Los #: 31

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Robert Kusmirowski (b. 1973)

Robert Kusmirowski (b. 1973) Cegła ze śladem stopy artysty 6 x 26 x 12 cm z boku sygnowana: ‘R’ Performer, autor instalacji, obiektów, fotografii i rysunków. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W roku

Los #: 33

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014

Bild
Tomasz Kowalski (b. 1984)

Tomasz Kowalski (b. 1984) Bez tytułu (procesja), 2006 r. olej/płótno, 13 x 18 cm na odwrociu opisany: 'T KOWALSKI | 06' Ukończył studia na wydziale Malarstwa krakowskiej ASP (2004-2009). Jest członkiem efemerycznych formacji muzycznych Anna Dymna Ensemble i Masters of the Universe. Mieszka i pracuje

Los #: 34

Aufrufpreis: n. a.

Datum: 24.06.2014