Pohled do lesa
olej, karton, 1911, 30 x 25,5 cm, sign. LD Vl. Rada 1911, rám, dílo z autorova raného období těsně před vstupem na Akademii výtvarných umění, kdy byl soukromým žákem Václava Jansy. Již tady se objevuje realistická krajinomalba v sytém zeleno-bílo-hnědém barevném akordu, provedená v olejomalbě, která zůstala Radovou výtvarnou doménou až do smrti. Rodina majitele obdržela darem od autora v Železném Brodě, kde žil v letech 1920-25
Provenance: Antiquarian Dlážděná
Pohled do lesa