ULRIK SAMUELSON född 1935 Utan titel Signerad US. Även signerad och daterad på baksidan Ulrik Samuelson -00. Olja på duk, 140 x 140 cm. Signed and dated verso. Oil on canvas. PROVENIENS Galerie Leger, Malmö UTSTÄLLD Utan titel, Ystads konstmuseum, 2010