Auktionsarchiv: Los-Nr. 159

Monika Piwowarska (1914 - 2006)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.600 PLN
ca. 800 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 159

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.600 PLN
ca. 800 $

Monika Piwowarska (1914 - 2006) Akt akwarela/papier, 20 x 29 cm (w świetle passe - partout) sygnowany p.d.: 'PM' Po ukończeniu liceum Słowackiego w Warszawie za namową Mewy Łunkiewicz (Marii Ewy Łunkiewicz -Rogoyskiej) wstąpiła do Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa na Myśliwieckiej. W 1939 roku ukończyła Akademie Sztuk Pięknych, Wydział Malarstwa u prof. Felicjana Kowarskiego. Początkowo głównie interesował Ją pejzaż, portret szczególnie dzieci, tworzyła też lalki pacynki i projekty zabawek. Pod wpływem przyjaźni z Henrykiem Stażewskim od 1962 roku skoncentrowała się na abstrakcji, a te doświadczenia przeniosła wkrótce na twórczość w tkaninie. Zainspirowana przez Marię Łaszkiewiczową wstąpiła do Pracowni Doświadczalnej ZPAP, w której rodziły się początki sukcesów polskiej tkaniny artystycznej/również Magdaleny Abakanowicz. Uprawiała malarstwo portretowe, abstrakcyjne oraz tkaninę artystyczną - gobeliny. Była laureatką licznych ngród. jej prace znajdują się w kolekcjach największych polskich muzeów oraz w zbiorach prywatnych. estymacja: 1 800 - 2 200

Auktionsarchiv: Los-Nr. 159
18.09.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 159
18.09.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600