Objektsbeskrivning MARC CHAGALL Ryssland/Frankrike 1887-1985 Le Peintre à la Palette Färglitografi, 1952, signerad och numrerad 29/70. Tryckt på Arches papper. I. 59 x 48 cm S. 65,5 x 50 cm LITTERATUR Mourlot 54 Ändringar Utropet skall vara 70-80.000:-