Kompozice
olej, plátno, 2005, 99 x 79 cm, sign. vzadu Mirek Kaufman 2005, rám, Mirek Kaufman studoval v letech 1983-1989 na Akademii výtvarných umění v Praze a na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paříži, kde řadu let pobýval. Věnuje se malbě, fotografii a příležitostně grafickému designu. Od počátku je jeho tvorba založena na práci s barvou a skládá se z rozsáhlejších obrazových cyklů. Svou inspiraci autor nachází v neohraničeném prostoru kosmologie či vědeckého experimentu a v poslední době se pro něj nosným tématem stala lidská tvář.
Kompozice